অসম চৰকাৰে 50 লাখ টকালৈকে ঋণ আগবঢ়াইছে : অসমৰ সকলো যুৱক-যুৱতীৰ বাবে ভাল খবৰ

অসম চৰকাৰ news

 

অসম চৰকাৰৰ আঁচনি:

অসম চৰকাৰে ৫০ লাখ টকালৈকে ঋণ আগবঢ়াইছে। এই আঁচনিখন কেনেদৰে প্ৰাপ্ত কৰিব আৰু কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে। সাৱধানে ৰঙা। আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে । সকলো যুৱক-যুৱতীৰ বাবে ভাল খবৰ।
যদি আপুনি আপোনাৰ পশুৰ ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপোনাৰ বাবে ভাল খবৰ।

আপুনি এজন যুৱ উদ্যোগীয়ে অসমত আপোনাৰ পশুব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰিছে নেকি? ঠিক আছে, আমাৰ ওচৰত আপোনাৰ বাবে কিছুমান চমৎকাৰ খবৰ আছে! অসম চৰকাৰে শেহতীয়াকৈ ৰাজ্যখনৰ যুৱসকলক শক্তিশালী কৰা আৰু পশু উদ্যোগৰ বিকাশৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ ঘোষণা কৰিছে। এক উল্লেখযোগ্য পদক্ষেপহিচাপে, চৰকাৰে তেওঁলোকৰ পশু ব্যৱসায়ক নতুন উচ্চতালৈ লৈ যাবলৈ আগ্ৰহী উৎসাহী যুৱ ব্যক্তিসকলক 50 লাখ টকালৈকে ঋণ প্ৰদান কৰি আছে।

পশু উদ্যোগৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনা আৰু মূল্যক স্বীকৃতি দি অসম চৰকাৰে যুৱ উদ্যোগীসকলৰ আশা-আকাংক্ষাক সমৰ্থন আৰু প্ৰতিপালন ৰখাৰ বাবে এই সাহসী পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে। আপুনি পশুপালন, কুকুৰা পালন, দুগ্ধজাত সামগ্ৰী, বা আন যিকোনো পশু-সম্পৰ্কীয় উদ্যোগৰ সৈতে জড়িত হওঁক, এই বিত্তীয় সহায়ে আপোনাৰ ব্যৱসায়িক উচ্চাকাংক্ষাৰ বাবে এক খেল পৰিৱৰ্তনকাৰী হিচাপে কাম কৰিব পাৰে।

অসম চৰকাৰৰ সমৰ্থিত ঋণ কাৰ্যসূচীয়ে যথেষ্ট পৰিমাণৰ আৰ্থিক সাহায্য আগবঢ়ায় যাক আপোনাৰ পশু ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বিভিন্ন উদ্দেশ্যৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। 50 লাখ টকালৈকে ঋণ লৈ, আপুনি আন্তঃগাঁথনি উন্নয়নত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে, আধুনিক সঁজুলি আৰু যন্ত্ৰপাতি ক্ৰয় কৰিব পাৰে, পশু আৱাস আৰু কল্যাণসুবিধা উন্নত কৰিব পাৰে, উৎপাদন ক্ষমতা সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰে, বিপণন প্ৰচেষ্টা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে, আৰু নতুন বজাৰ অন্বেষণ কৰিব পাৰে।

পশু ব্যৱসায়ক সমৰ্থন কৰাৰ বাবে অসম চৰকাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতিয়ে কেৱল অৰ্থনৈতিক বিকাশেই বৃদ্ধি নকৰে, লগতে চাকৰি সৃষ্টি আৰু গ্ৰাম্য সম্প্ৰদায়ক উন্নত কৰে। এই পদক্ষেপে উদ্যোগী যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে বহনক্ষম উদ্যোগ স্থাপন, নিযুক্তি সৃষ্টি আৰু অসমৰ সামগ্ৰিক সমৃদ্ধিত অৰিহণা যোগোৱাৰ এক প্ৰচণ্ড সুযোগ প্ৰদান কৰিছে।

ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ, আগ্ৰহী ব্যক্তিসকলে নিশ্চিত কৰিব যে আপোনাৰ সকলো প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আছে আৰু যোগ্যতাৰ চৰ্ত পূৰণ কৰিব।

For More information: www.dadh.nic.in

For Online Apply visit and log in now: www.nlm.udyamimitra.in

Leave a Comment